25 maja 2018 r. Mamy godzinę 10:53.

Archiwum aktualności

Wspomnienia z papieskich szlaków.

W dniu 28.01.2018 r. w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowicach, odbyło się spotkanie turystów – górskich wędrowców szlakami św. Jana Pawła II. Okazją do tego spotkania było wydanie przez Gminę Wilamowice publikacji pt. „Gorskie Wędrówki Śladami św. Jana Pawła II – Parafii św. Marcina w Pisarzowicach”. Jest to zbiór wspomnień z 12 wędrówek, które odbyły się przez ostatnie 6 lat po beskidzkich szczytach, gdzie swe ślady pozostawił św. Jan Paweł II.

W spotkaniu wzięło udział 93 wędrowców wraz z ks. proboszczem Januszem Gackiem i ks. wikariuszem Adamem Wandzlem. Naszymi gośćmi byli: pan burmistrz Marian Trela oraz pani Anna Klimczak z M-GOK w Wilamowicach, która przygotowała do druku nasze wspomnienia. Pana burmistrza i panią Anie trzymamy za słowo, bo obiecali nam że wybiorą się z nami na papieski szlak. Wraz z zespołem Diakonii Muzycznej z Pisarzowic śpiewaliśmy kolędy, po czym w czasie prezentacji zdjęć z naszych wędrówek, wspominaliśmy miłe chwile spędzone na górskich szlakach. Na koniec spotkania odśpiewaliśmy „Barkę” ulubioną pieśń oazową Jana Pawła II, oraz wszyscy uczestnicy otrzymali mały albumik ze wspomnieniami z naszych górskich rajdów.

Ta publikacja to nie koniec naszych wędrówek z Janem Pawłem II, lecz dopiero pierwsza część. Do zdobycia zostało jeszcze wiele beskidzkich – papieskich szczytów. Trudem górskiej wędrówki, stąpając po Jego ścieżkach, będziemy dalej dziękować Bogu za pontyfikat Jana Pawła II, a na kolejny szlak zapraszam już na wiosnę.

Jeszcze raz dziękuję Panu Burmistrzowi i Gminie Wilamowice za sfinansowanie tego wydawnictwa. Dziękuję również zespołowi Diakonii Muzycznej za wspólne kolędowanie oraz wszystkim którzy pomogli mi w organizacji tego spotkania.

Bogdan Pudełko

Kolędowanie
7.01.2017 odbył się IX Koncert Kolęd zorganizowany przez Urząd Gminy Wilamowice, Parafię św. Marcina w Pisarzowicach i Fundację Krzyż Dziecka. Koncert ten już na stałe wszedł do kalendarza naszej miejscowości. A to, że już po raz dziewiąty możemy razem kolędować zawdzięczamy UG Wilamowice i panu burmistrzowi Marianowi Treli, parafii św. Marcina i ks. proboszczowi Januszowi Gacek oraz Fundacji Krzyż Dziecka. W koncercie wystąpili Zespół Pieśni i Tańca Gilowianka z Gilowic oraz Krzywa Alternatywa i Przyjaciele. Dziękujemy wszystkim za obecność pomimo niesprzyjającej pogody.
Nowi ministranci
W Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) przyjęliśmy do grona ministrantów 7 kandydatów: Szymon Habdas (6 kl), Krystian Banet (5 kl), Michał Biel (4 kl), Michał Pisula (4 kl), Jakub Kępka (3 kl), Tymoteusz Łachut (3 kl), Tymoteusz Trembla (3 kl). Gratulujemy rodzicom synów, którzy odważyli się wstąpić do jednej z najgorliwszych grup w parafii.