28 maja 2020 r. Godzina 19:40.

Archiwum aktualności

Podziękowania
Podziekowania
Życzenia Wielkanoc 2020 - Słowo Biskupa Romana Pindla na Wielkanoc 2020
Życzenia świąteczne od Chóru
Chór parafialny pod przewodnictwem Arkadiusza Nycza przesyła wszystkim parafianom pozdrowienia i życzenia świąteczne. Aby ubogacić nasze przeżywanie tegorocznych świąt przesyłamy hymn uwielbienia Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie "Ave verum" Szczęść Boże!
Życzenia od Orkiestry Dętej z Pisarzowic
Każdy z naszych członków Orkiestry nagrywał swoją partie hymnu "Zwycięzca śmierci" samotnie w swoim domu. Udało się to scalić, efekt końcowy można sobie odsłuchać. Pozdrawiam i życzę Spokojnych Świąt i przede wszystkim zdrowia. Jakub Krysta wraz z całą Młodzieżową Orkiestrą Dętą OSP Pisarzowice.
Niedziela Palmowa
5 kwietnia przeżywaliśmy uroczysty wjazd Pana Jezusa do świątyni. Choć w tym roku przeżywaliśmy ten dzień skromnie, to wielu parafian przeżywało ten dzień poprzez oglądanie transmisji Mszy Świętej oraz zrobili palmę. Zostały one poświęcone w intencji księdza proboszcza w waszych domach. Dziękujemy tym, którzy je zrobili. Niżej zamieszczamy modlitwę poświęcenia palmy, jak również zdjęcia palm zrobionych przez niektórych parafian. Pozdrawiamy. Dobrego przeżywania Wielkiego Tygodnia.
Modlitwa poświęcenia palmy:
Wszechmogący, wieczny Boże, uświęć + te gałązki swoim błogosławieństwem i spraw, abyśmy idąc z radością za Chrystusem Królem mogli przez Niego dojść do wiecznego Jeruzalem. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen
Najświętsze Serce Jezusa
W dniach od 7 – 13 marca w naszej parafii odbyły się Misje Parafialne, których celem było zawierzenie: Parafii, rodzin, każdego z osobna Jezusowi. W ostatnim najbardziej uroczystym dniu Oddaliśmy siebie uznając Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela. Dziękujemy Ojcu Zdzisławowi Kłusce SCJ, który poprowadził dla nas to ważne wydarzenie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tych misji świętych zwłaszcza w tym trudnym dla nas czasie.
Krzyż Misyjny
W dniach od 7 – 13 marca w naszej parafii św. Marcina przeżywamy misje święte. Na tę okazję został wymieniony krzyż misyjny przy naszym kościele. Zostanie on poświęcony w czwartek 12 marca. Dziękujemy firmie p. J. Szetyńskiego za wykonany projekt.
Żołnierze wyklęci
1 marca w całej Polsce obchodziliśmy dzień upamiętniający pomordowanych przez reżim komunistyczny żołnierzy wyklętych. W naszej parafii św. Marcina również obchodzono ten dzień. Złożono kwiaty pod płytą upamiętniającą żołnierza wyklętego płk Mariana Pilarskiego, który urodził się w naszej miejscowości. Dziękujemy wszystkim, którzy pozostali, aby upamiętnić tak ważną dla naszego narodu historię.